Postitused

Kuvatud on kuupäeva mai, 2022 postitused

Rohelise Kooli teemapäev "Vesi"

Kujutis
 Neljapäeval, 26. mail viisid Käbide rühma õpetajad läbi Rohelise Kooli teemapäeva "Vesi". Lastele koostasime erinevad katsed ning mängud, mida said rühmad koos õpetajaga teha ning läbida.  Samuti seletati lastele vee tähtsus inimese elus. Vett on vaja inimesel joogiks, söögitegemiseks, pesemiseks jne. Samuti on veel väga tähtis osa looduse säilitamisel, taimede kasvamisel ja üldiseks eluks.  Lapsed teadsid, millised on vee omadused, kus leiab vett ning mida teha, et vett säästa.  Lapsed tegid katsetusi erinevate esemetega, et näha kas need ujuvad või upuvad vees. Lapsed kuulasid erinevaid vee hääli ning mõtlesid nendele häältele iseloomuliku sõna ning arutlesid puhta ja musta vee teemal.  Loodame, et kõigile meeldis teemapäev ning et lapsed said uusi teadmisi veest. 

Rohelise kooli teemapäev Elurikkus

Kujutis
 24.Mail toimus lasteaia õuealal Rohelise kooli teemapäev Elurikkus õpetajate Marika ja Marta eestvedamisel. Lapsed said teadmisi, mis on elurikkus ja kui tähtis on puhas loodus, vesi, päike ja taimed meie igapäeva elus. Elurikkus ehk looduslik mitmekesisus on ökosüsteemi ehk kogu Maa mitmekesisus. Elurikkus tähistab looduslikku ja tervet bioloogilist süsteemi. Elurikkus on vajalik kõikidel elusolenditele, inimestele, taimedele, mullale ja veekogudele et taimed saaksid kasvada ja õitseda, loomad elada ja süüa ning kaladel ja lindudel oleksid rikkalikud ja puhtad elupaigad.  Iga rühm sai karbikese nuputamis ülesannete ja loodusbingoga. Lapsed orienteerusid õpetajate juhendamisel lasteaia õuealal, et lahendada loodusbingo ning otsida üles kõik putukad ja taimed lasteaia õuealalt.  Mis on elurikkus? Loodusbingo Väike ristsõna Kalamäng Lahendame kalamängu

Rohelise Kooli teemapäev "Tervis ja heaolu"

Kujutis
Lasteaia õuealal toimus "Pähklite" õpetajate Karoliini ja Marika eestvedamisel Rohelise Kooli programmi raames teemapäev "Tervis ja heaolu" . Lastele tutvustati antud teemat viie meele kaudu: nägemismeel, haistmismeel, kompimismeel, kuulmismeel ja maitsmismeel. Iga meele juurde olid õpetajad mõelnud toredad tegevusülesanded. Näiteks oli lastel võimalus pimesi maitsta erinevaid juur- ja puuvilju või kompida kotis olevaid esemeid. Päev oli väga meeleolukas ning vahva!

Õuesõpe ja robootika "Pähklite" rühmas

Kujutis
Õuesõppe raames tutvusime Easi-Scope juhtmevaba mikroskoobiga. Jalutasime mööda lasteaia õuealal ning lapsed otsisid erinevaid asju, mida uurida. Näiteks võilill, käbi, liiv, putukad, sipelgad. Mikroskoop oli ühendatud õpetaja telefoniga ning nii nägid lapsed esemeid hästi lähedalt ja said ka mikroskoobiga nendest pilte teha. Pildid jõudsid õpetaja telefoni. Laste jaoks oli see uus ja huvitav kogemus ning meeldis neile väga.

"Näpud mulda! Pähklite rühmas

Kujutis
Mina ja keskkond tegevuse ajaks suundusime koheselt õuesõppesse ja võtsime rühmast kaasa meie ettekasvatatud taimed: melissi-, basiiliku-, salati-, peterselli- ja kurgitaimed. Olime rühmas külvanud kahel korral külvipottidesse seemneid: 22.märtsil ja 14.aprillil. Peenrakastis olid mullast sirgunud porgandi-, tilli- ja redisevõrsed ning päike oli kasvama meelitanud ka meie poolt sügisel istutatud rabarberi. Kui kõik kenasti istutatud, lisasime peenrakasti veidi mulda, mis külvamisega rühmas üle jäi. Kasta polnud täna tarvis, sest selle eest hoolitses kerge vihmasabin ja muld oligi parasjagu niiske. Lapsed olid enamuses aktiivselt huvitatud taimede istutamisest ning sellest, mis peenrakastis juba võrsunud oli.

Kurk. Tammetõrud. Kastanimunad.

Kujutis
 Tammetõrud võtsid sügisel Räpina aianduskooli projekti 2021 kurgist seemned  nind kevadel veebruari kuus panime need seemned mulda. 3.mail saime maitsta juba esimesi kurke 2021 aastal võetud seemned Seemned said mulda 04.04.2022. Juba nädala pärast andis endast märku esimene kurk. Kurgitaimed on juba päris suured. Kurgid Kurgid toas Esimene kurk 03.05.2022. Kaalusime ära ja võrdlesime kaalu kirsstomatiga. 12.05 saame juba teise kurgi ning kolmas kurk on ka valmimas. Lastele meeldib väga kurke kasvatada, sest neid saab ka süüa. Kasvatame ka arbuuse, kuid  nende valmimine tundub neile väga pikk aeg. Loodame, et meil õnnestub ka arbuuse saada.  Head isu meile!  Head sõbrad Tammetõrude rühmast pakkusid meile, Kastanimunade rühmale , ka kurgiseemneid, mis olid võetud ja säilitatud eelmisel aastal kasvatatud kurkidest. Seemned sai mulda pandud märtsi keskel.                                                         1. aprillil on taimed juba nii suured. 9. mail on kurgitaimed just sellised na

Robootika ja roheline kool. Tammetõrud

Kujutis
 Tammetõrud võtsid kasutusse väikse Seikluskaamera ja pildistasid üles kõike mida me kasvatame nii toas kui õues. Ühendasime robootika ja rohelise kooli, laste jaoks kaameraga pildistamine oli uudne. Tänapäeval on lapsed harjunud kasutama hoopis nutitelefoni ja oskavad käsitleda telefonifotokat. Õppisime ära ka seikluskaameraga pildistamise.  Kasvuhoonesse oleme kasvama pannud sibulat, lehtsalatit. Püüdsime ka kõrvitsataimed viia kuid need said vist varakult. Külm tegi liiga. Õnneks meil on nii taimi kui ka seemneid veel.  Kiirkomposter Meie istutuskast õues. Mida näed? Eelmisest aastast piparmünt, ise külvanud lehtsalat. Loodus on kõikvõimas. Eelmisel hooajal maha pudenenud salati seemned kasvavad istutuskasti kõrval. Toas on meil uhked taimed.  Meie uhkus. Kurgid. Läheb söömiseks! Kõik pildid on tehtud laste poolt.