Kiusamisest vabaks SÕBER KARU päev lasteaias

15.-16. märtsil oli meie lasteaias külas Kiusamisest Vabaks maskott Sõber Karu. 

Sõber Karu külastas kahe päeva jooksul kõiki Padriku lasteaia lapsi ja õpetajaid. 

Sõber Karu sümboliseerib sõprust ja hea kaaslane olemist. 

Kiusamisvastane programm põhineb neljal väärtusel, milleks on sallivus, austus, hoolivus ja julgus.

Sallivus - näha ja arvestada lasteaiarühma mitmekesisust ning kohelda üksteist võrdsena. Näha erinevuses tugevust nii üksiku lapse kui ka rühma jaoks.

Austus - suhtuda austuse ja hoolivusega rühma kõigisse lastesse. Olla kõigile hea kaaslane. Mitmekesisuse omaksvõtmine ning teiste erinevuste ja kommete austamine.

Hoolivus - näidata välja huvi, kaastunnet, hoolivust ja abivalmidust kõikide laste vastu - nii endast väiksemate kui ka eakaaslaste suhtes.

Julgus - jääda endale kindlaks ja panna paika oma piirid. Astuda vahele, kui näed mõnda last teiste piire ületamas. Olla julge ja hea kaaslane, kes astub ebaõigluse vastu.


KASTANIMUNADE RÜHM

Mina olen sõber Karu,

ütlen tere, ütlen palun.

Olen lahke viisakas

väga sõnakuulekas.

Sõpra mina hädas aitan,

käega teda pehmelt paitan.

Kunagi ei löö, ei karju,

hoopis teen ma palju nalju.

Olen tubli karu ma,

sõpra hoian hoolega!





Meie rühma külastas täna Sõber Karu, kellega koos mängisime ühise ringmängu "Mõnus koht..". Seisime ringis ja iga laps läks karu juurde ja ütles Sõber Karule hea sõna või mida talle meeldib lasteaias/ kodus teha. Iga laps sai karu käpale patsu lüüa. Ühismäng mängitud, lugesime ühiselt Karule luuletuse "Sõber Karu" ning lapsed kallistasid ja paitasid Sõber Karu.



TAMMETÕRUDE RÜHM

Kiusamisest Vaba Lasteaia karu käis Tammetõrude rühmaga mängimas. Lapsed olid vaimustuses ja jagasid teise vahetuse õpetajale oma emotsioone ja arvamusi toredast karust, kes kallistas ja tegi patsu. Lapsed kirjeldasid karu: soe, pehme, karvane, 

Karu kallid

Lühikesed käed, aga suured kallistused.


Meie igapäevased KLV karud, keda saab kallistada kui tuju tuleb.


KÄBIDE RÜHM

Käbide rühmas käis külas Sõber Karu. Lastega toimus eelnevalt karude koosolek, kus rääkisime erinevatest emotsioonidest ning nende tekke põhjustest. Seejärel mängisime koos Karuga mängu. Seinte peale olid pandud neli erinevat emotsiooni. Õpetaja luges lastele ette ühe situatsiooni ning seejärel pidid lapsed koos karuga otsustama millist emotsiooni see neis tekitab ning selle emotsiooni juurde minema. Lapsed jäid päevaga väga rahule!



Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Leivanädal lasteaias 04.-08.10

Pähklite rühma päkapiku töötuba: "Jõulukaartide meisterdamine"

"Tormine meri, rannik ja laevad”