22.jaanuar algas jänese aasta, meie oma jänes lasteaias märkamisi Kastanimunade ja Tammetõrude poolt

  Algas jänese aasta.  Meil lasteaias on oma jänes. Kes elab meil juba pikemat aega. Märkasid teda ümbruskonnas elavad inimesed kui ka õpetaja kes käis suvel kasvuhoonet kastmas. Vaadati suvel pikalt tõtt. 



Jänes (Lepus) on jäneseliste seltsi jäneslaste sugukonda kuuluv perekond. Rahvapäraselt kutsutakse Valgejänest veel metsjäneseks, haavikuemandaks, lumejäneseks jne. Halljänest kutsutakse veel põllujäneseks ehk letuks.

Jänestel on väga väledad jalad, pikad kõrvad (mis hoiatavad teda, kuid ei kaitse), kaitsevärvus ja piisavalt palju ettevaatlikkust, et elada selles kurjas maailmas kuni kaheksa aastat. Jäneste lõikehambad võivad kasvada kuni kaheksa sentimeetrit pikaks. Jänestel on jalataldadel karvad, mis võimaldavad käia sügava lume peal ilma, et nad lumme sisse kukuksid. (allikas: https://meelespealasteaiameeskond.wordpress.com/linnud-ja-loomad/) 

Võiks arvata, et meie lasteaia jänes laste lasteaeda saabudes lahkub meie juurest. Aga ei. Ta pageb siis aiast välja kui laste õuesolekul müratase liiga suureks läheb. ja tuleb ikka ja jälle tagasi. Jänest lapsed ei heiduta. Alguses osa lapsi pidas teda kitseks kuna  meie jänes on nii suur. Ta käib ära ja tuleb alati tagasi. Nii elabki meie lasteaia hoovis oma jänes. 




Õppeaiast leidsid lapsed sellised jäljed. Kindlasti kuuluvad need jänesele. 


Lapsed otsisid jänest puu okste alt ja proovisid ise ka kuidas oleks puuokstest pesas ehk urus olla. 


Jänese näritud porgand. Aga kust jänesed porgandid said, jäi meile kõigile mõistatuseks. Porgandid vedelesid õppeaias peenrakastide vahel. 

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Leivanädal lasteaias 04.-08.10

Pähklite rühma päkapiku töötuba: "Jõulukaartide meisterdamine"

"Tormine meri, rannik ja laevad”